Nasza oferta
Gaz rozweselajacy
Innowacje
Dla najmłodszych
Wirtualny spacer
 

Zapraszamy do zapoznania się z metodą sedacji wziewnej za pomocą mieszaniny gazów podtlenku azotu i tlenu. Jest to bardzo przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem i bólem. Znajduje zastosowanie w stomatologii oraz w różnych innych dziedzinach medycyny.

Sedacja wziewna jest mało znana, głównie z tego powodu, że pojawiła się ona w Polsce dopiero w 1995 roku i nie weszła do programów nauczania Uniwersytetów Medycznych. Niewątpliwie też, w porównaniu do dawnych czasów Polski Ludowej, zmieniło się podejście lekarzy dentystów do pacjenta na bardziej przyjazne, z dużą dozą empatii. Kiedyś normą było leczenie np. bez znieczulenia miejscowego, teraz standardem jest leczenie w znieczuleniu miejscowym. Pojawiły się metody bezbolesnych znieczuleń. Przyszła też kolej, żeby zadbać o tych pacjentów, którzy po prostu bardzo się boją. Szczególnie dotyczy to dzieci, ale nie tylko. Zmieniło się też znacząco zachowanie małych pacjentów. W dobie dobrobytu i braku czasu wychowujemy dzieci, które nie są w stanie radzić sobie ze strachem w gabinecie stomatologicznym, dzieci, które nic nie muszą znosić. W momencie, kiedy należy pomóc pacjentowi tu i teraz brakuje czasu na zmiany w wychowaniu. Nagle okazało się, że walka ze strachem przed leczeniem jest bardzo istotna i często umożliwia jakiekolwiek leczenie. Inna grupa pacjentów to odczuwający wrodzony, nieuzasadniony niczym silny lęk przed leczeniem. Takim też uglę przynosi sedacja wziewna.
Bardzo istotnym czynnikiem przemawiającym za stosowaniem sedacji wziewnej jest zwiększenie komfortu pracy lekarza dentysty.

Co to jest sedacja wziewna?

Sedację podtlenkiem azotu można określić jako stan fizycznego odprężenia uzyskany w czasie wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości.

Więcej na www.sedacja.pl

 
 
O NAS | OFERTA | CENNIK | FOTO | VIDEO | PROMOCJE | WIRTUALNY SPACER | KLINIKA PRZYJAZNA DZIECIOM | KONTAKT
Nasza oferta Stomatologia zachowawcza Stomatologia dziecięca Stomatologia estetyczna Implanty Chirurgia Protetyka Ortodoncja
Innowacje Tomografia Komputerowa Endodoncja mikroskopowa KaVo Key 3 Plus Ambrazja Aquacut Ozonoterapia VistaCam iX Bezbolesne znieczulanie

Centrum Stomatologiczne Jankowscy © 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design&created 5150.pl